Archive for the ‘Opisy plemion’ Category

Opisy plemion – Ragharowie

posted October 31st, 2007 by Ellentir

 

Siądź ze mną przy ogniu, córko. Tak, pamiętam, że obiecałam ci opowieść, wieczory są teraz długie, a ty skręciłaś nogę i nie możesz trenować razem z innymi dziećmi. Nudzisz się i ciągle plączesz mi się pod nogami, dziewczyno. No już, już. Słuchaj.

Chciałaś wiedzieć, jak to jest u nas, Ragharów, z żonami i mężami. Ano, sprawa jest dosyć prosta. Twój ojciec wyjechał z keru już kilka miesięcy temu, ledwo śniegi stopniały. Codziennie modlę się do Bogini o jego powrót, ale może się tak zdarzyć, że ojciec polegnie podczas jednej z potyczek. Może też być tak, że kampania wojenna przeciągnie się aż do zimy, spadnie śnieg i wojska nie będą miały jak wrócić do domu. W takim wypadku zobaczymy ojca najwcześniej wiosną. I tak jest w każdej rodzinie w naszym grodzie, każda niemal kobieta czeka na swego męża – wyjątkiem są te, których mężowie zostali tym razem w kerze, aby go bronić i utrzymywać porządek. Smarkata jesteś, ale to wiedzieć powinnaś: każda kobieta potrzebuję mężczyzny, inaczej przecież by małżeństw nie było, jasna to rzecz.

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Ferganowie

posted October 31st, 2007 by Ellentir

Witaj Matko Światów, przychodzę dziś do ciebie, z opowieścią. Czuję, że śmierć jest już blisko. Członki odmawiają posłuszeństwa, coraz gorzej widzę i słyszę. Moja misja i rola twego wiernego sługi na tym świecie skończy się dziś, wydaje mi się to tak pewne, jak to, że jutro wstanie dzień. Nadszedł zatem czas, abym dał ci mój ostatni dar – opowieść mego życia. Moje słowa nie zostaną spisane, gdyż wiem, że treść zaklęta w litery zmienia i wypacza sens, tak jak Sluagh wypacza serca słabych. Nie ma przy mnie żadnych żywych, którym mógłbym opowiedzieć swą historię, dlatego też Matko Światów, jesteś jedynym świadkiem mojej rychłej śmierci.

Czytaj dalej »

Plemienne Zalety i Wady

posted October 27th, 2007 by Ellentir

Dziś coś innego, co by przerwać nieco monotonię kolejnych opisów plemion. Nowością w tej edycji PC będą plemienne zalety i wady, spośród których każdy gracz będzie coś musiał wybrać dla postaci. Na razie wrzucam takie cechy dla sześciu plemion (Aidanowie, Caelowie, Edhanowie, Lochinowie, Ragharowie i Taleinowie), wkrótce kolejne. Ach i jeszcze jedno! Opisy większości z nich napisała Kaśka, której należą się za to wielkie (and I do mean “WIELKIE”) brawa. Dzięki :-) A pozostałym z Państwa, życzę miłej lektury (ktoś poza Dorotą to swoją drogą czyta? Hop, hop?!).

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Ordinowie

posted October 26th, 2007 by Ellentir

Cieszę się, że nareszcie dopuściliście mnie do głosu, szlachetni Starsi. Pozwólcie, że przemówię i w ten sposób zakończę wasz spór na temat tego, czy jestem winny i należy mnie powiesić, czy też działałem w słusznej wierze i powinniście puścić mnie wolno. Nie zajmę wam wiele czasu, proszę o zaledwie chwilę cierpliwości. 

Nie, nie zamierzam się tłumaczyć z moich czynów, wyłuszczać wam moich motywów i udowadniać słuszności, nie widzę takiej potrzeby. Zamiast tego opowiem wam o moim plemieniu, Tuatha de Ordin, Ludzie Znaków. Być może dzięki temu zrozumiecie moje postępowanie.

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Taleinowie

posted October 24th, 2007 by Ellentir

Ukochany, jutro dzień naszych zaślubin, dlatego ta noc jest nocą szczerości. Nie mów, proszę, nikomu, że rozmawiam dziś z tobą w ten sposób i doceń moją miłość do ciebie, która każe mi mówić te słowa.

Nie, nie martw się, to żadna straszna tajemnica, którą chcę ci wyjawić, mój przyszły mężu. Chciałam po prostu opowiedzieć ci nieco o plemieniu, z którym jutro się zwiążesz. Pochodzisz z dalekich stron i być może słyszałeś niejedno kłamstwo na temat Taleinów, być może również nie zdajesz sobie do końca sprawy z tego, do jakiej rodziny wchodzisz. Opowiem ci dziś o tym.

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Caelowie

posted October 24th, 2007 by Ellentir

Wynoście się stąd, natychmiast! Znajdzie sobie inne miejsce na obozowisko, zanim wszystko popsujecie! Nie po to od tygodnia tropię moją zdobycz, żeby teraz jakaś banda pyszałków ją przepłoszyła. Słucham? Owszem, to właśnie powiedziałam – odejdziecie i to za chwilę. Weszliście na tereny łowcze Tuatha de Cael i będziecie tu postępować zgodnie z naszymi prawami albo nie opuścicie żywi stepów. Ech, widzę, że naprawdę niewiele o nas wiecie, co?

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Hirrowie

posted October 23rd, 2007 by Ellentir

Tak, panie, opowiem ci o mym plemieniu, gdyż nie pozostawiłeś mi wyboru. Nie oczekuj jednak, że poznasz największe z naszych tajemnic, gdyż poślednia kurtyzana jak ja nie jest do nich dopuszczona i zapewne nigdy nie będzie. Pamiętaj, że nadejdzie dzień, gdy będziesz gorzko żałował tego, że zmusiłeś mnie do zdradzenia ci wiedzy, którą zaraz usłyszysz. Jest jeszcze czas, by się wycofać… Nie? Tak myślałam. Jesteś głupcem, panie. A oto moja opowieść.

Czytaj dalej »

Opisy Plemion – Sullenowie

posted October 23rd, 2007 by Ellentir

Siadaj natychmiast, dziecko! Nie marnuj słów, wszystko mi jedno, czemu do tego doszło, żadne usprawiedliwienia i tak nic tu nie zmienią. No już, uspokój się trochę. Ech, że też właśnie na ciebie musiało trafić… No nic, zdarza się. Czas już chyba, abym opowiedział Ci prawdziwą historię naszego plemienia i wytłumaczył ci, co się właściwie stało przed chwilą.

Wiesz co właśnie miało miejsce? Nieprawda, nic nie wiesz. Widzisz tylko skutek i dopowiadasz sobie przyczyny. Ktoś cię zdenerwował, a może to kwestia uczuć, wszystko jedno. Prawdziwa przyczyna leży znacznie głębiej. Nie jesteśmy dumni z naszej przeszłości, ale musimy ją zaakceptować i pogodzić się z tym, kim jesteśmy, inaczej nigdy nie pokonamy tego, co czujemy w środku i co, jak widzisz, może doprowadzić do naprawdę nieprzyjemnych sytuacji. 

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Vaethowie

posted October 22nd, 2007 by Ellentir

Usiądźcie wygodnie, Dzieci Snów, albowiem oto rozpoczynam mą opowieść, ja, Pieśń Świtu, największy pośród bardów mego plemienia.

Bogini jest najpiękniejszą ze wszystkich niewiast, jakie kiedykolwiek widziały wasze oczy, a kto uważa inaczej, ten łże jak pies i nie jest godzien miejsca przy naszych ogniskach! Jej lico jest gładkie, a świetliste oczy zamknięte, gdyż Bogini błądzi myślami po krainie snów, a sama jest najwspanialszym snem, który nasze plemię śni od początku swego powstania. A było tak…

Czytaj dalej »

Opisy plemion – Morranowie

posted October 22nd, 2007 by Ellentir

Karczmarzu! Piwa! Ale tym razem w jakimś większym kuflu, bo tamten ledwie na łyk starczył! Powiem wam przyjaciele, że karczmy w tych okolicach mają podłe, a piwo jakieś rozwodnione, ale po prawdzie trudno dogodzić podniebieniu Morrana. Mówią, że dziedziczymy najgorsze cechy obu gałęzi naszego plemienia, czyż nie? Na dobre trunki wrażliwości nabywali nasi ojcowie przez lata, ba – wieki, niewoli, w miastach Wysokich Rodów. Wyobrażacie sobie tylko, czym tam musieli poić naszych praszczurów, którzy byli przecież najlepszymi gladiatorami na każdej arenie! Ha, sam bym się chętnie zapisał na takie niewolnictwo! A opowieści o tym, co czekało zwycięzców znacie? Arystokratki chętnie spędzić noc z prawdziwym mężczyzną, wonne olejki, dobre jadło… Ha, ha, ha! Naprawdę uwierzyliście, że taka wizja zawróciła mi w głowie? Niewolnictwo w zamian za jakieś wychudzone dziewczę o wyrafinowanych manierach, cierpkie wino w srebrnym kielichu i jakieś śmierdzące paskudztwa, które wcierają ci w ciało. I co, za takie coś oddać swoją wolność, dać się zakuć w kajdany? Wiecie, gdzie ja bym im te kajdany… O żesz…! Karczmarzu, starlibyście tutaj, bo mi się piwo rozlało. I podajcie no jeszcze kufelek, bo z tego stłuczonego to już pożytku nie będzie…

Czytaj dalej »