Archive for November, 2008

Podziękowania

posted November 20th, 2008 by Ellentir

Wiecie, tegoroczny Falkon okazał się bardzo miłym konwentem. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie dyskusja „Błędy i wypaczenia I edycji Poza Czasem”. Ci z Was, którzy przybyli z nami porozmawiać mieli do powiedzenia wiele naprawdę ciekawych rzeczy. Ba – nie wątpię, że Wasze opinie będą miały wpływ na ostatecznych kształt PC2ed (zwłaszcza, gdy idzie o pewne elementy mechaniki).

Chciałem w tym miejscu bardzo gorąco podziękować tym wszystkim, którzy pojawili się na naszych prelekcjach i zechcieli podzielić się ich doświadczeniami z Poza Czasem. Do zobaczenia na innych konwentach!  :-)

Ano właśnie… Jakoś mnie tak naszło (chyba się starzeję) i przyszło mi do głowy, że może warto by zrobić, coś, o czym często my – światek „eRPGowy” – zapominamy. Może warto podziękować tym wszystkim, dzięki którym możemy w Polsce w ogóle mówić o jakimkolwiek polskim „eRPGowym” światku. Oto więc moje podziękowania. Wiem, trochę nudne, trochę patetyczne i zupełnie nie na temat, ale cóż.. naszło mnie…

Czytaj dalej »

Historia Tir Na Danu – cz. VII

posted November 5th, 2008 by Ellentir

Jedno plemię w szczególności zasłużyło się w tamtych czasach – jednak nazwy tego ludu nie usłyszycie ani w tej, ani w żadnej innej opowieści. Początkowo wydawali się idealnym przywódcami powstania. Zorganizowali rozrzucone po Tir Na Danu oddziały i beznadziejną początkowo sytuację zaczęli przekształcać na swą modłę. Choć Wysokie Rody nadal miały przewagę w otwartym polu, nie były w stanie poradzić sobie z nieustannie kąsającymi je niewielkimi grupami buntowników. Pod przywództwem wspomnianego plemienia udało się nawet zrealizować pewien szalenie niebezpieczny plan i porwać trójkę władców, co miało wprowadzić jeszcze większe zamieszanie pośród Wysokich Rodów. Wiele krwi zostało przelane, by ów plan się powiódł, ale ostatecznie wszyscy trzej królowie znaleźli się w rękach Przymierza. I wtedy po raz kolejny objawili się Ordinowie. Nikt nie wie dokładnie, jakim cudem udało im się oswobodzić więźniów, a jednak faktycznie królowie zamiast pod miecz trafili w ich ręce i zostali wywiezieni na północ.

Czytaj dalej »

Zaginione komentarze

posted November 5th, 2008 by Ellentir

No tak… Blog to taka niesamowicie skomplikowana sprawa… Tyle się trzeba naklikać, jak się go moderuje, a potem człowiek otworzy jakąś zakładkę i… niespodzianka! 21 komentarzy oczekuje moderacji. Najmocniej przepraszam tych z Was, którzy nie widzieli swoich tekstów pod artykułami. Teraz wszystkie powinny się były już pojawić.