Archive for March, 2009

Muzyka Poza Czasem

posted March 30th, 2009 by Ellentir

Często spotykam się z pytaniami o muzykę do Poza Czasem. Ostatnio spytał o to jeden z grafików, którzy zapewne będą z nami współpracować. Kiedy indziej pytają gracze, czy prowadzący, szukający muzyki na sesje. Pomyślałem, że może warto byłoby stworzyć jakiś zbiór takiej “pozaczasowej” muzyki. Jeszcze pare lat temu byłoby to chyba niemożliwe, ale teraz na internecie można już naprawdę wiele…

Skorzystałem z serwisu playlist.com i stworzyłem tam niewielką playlistę utworów, które jakoś tak pasują mi do Poza Czasem. Przy części z nich pisaliśmy (i piszemy) obie edycje systemu (Loreena Mckennit, Clannad), inne lubię na moich sesjach (Medieval Baebes), jeszcze inne są mi tak bliskie i tak dobrze w moim odczuciu oddają ducha PC, że nie mogłem się powstrzymać (Marillion) .

Aby odsłuchać playlistę, kliknijcie TUTAJ

Playlistę znajdziecie również w menu po prawej stronie, poniżej polecanych blogów.

Jeżeli macie jakieś własne propozycje – piszcie w komentarzach do tego wpisu. Chętnie dorzucę je do naszej playlisty. :-) Piszcie też, jeżeli jakiś utwór kojarzy Wam się z konkretnym elementem Poza Czasem. Dla mnie na przykład utwór, który niemal idealnie wyraża moją wizję Edhanów jest “I will find you” Clannadu. Niestety, na playlist.com niektórzy artyści nie są dostępni  i dlatego na playliście nie mogło znaleźć się fenomenalne “Time of the Turning (Reprise) / Weavers Reel” z płyty “OVO” Petera Gabriela.

To co? Macie jakieś propozycje? :-)

Poszukiwania grafików rozpoczęte!

posted March 28th, 2009 by Ellentir

Ech, to trudny moment przy tworzeniu systemu RPG. Myślę, że PC2ed jest już na takim etapie prac, że możemy zacząć rozglądać się za utalentowanymi ludźmi, którzy byliby gotowy wzbogacić go o ilustracje. Jeżeli czegoś nauczyłem się przez lata od wydania pierwszej edycji PC, to właśnie tego, że ilustratorzy nie wbogacają systemu o jakieśtam obrazki. Poprzez swoją prace stają się de facto współtwórcami systemu. Bo ludzie czytając kolejne rozdziały a potem grając sesje, zawsze będą mieli w pamięci ilustracje z podręcznika.

Czytaj dalej »

Mapek ciąg dalszy

posted March 26th, 2009 by Ellentir

Jako, że aktualnie pracujemy nad geopolityką Tir Na Danu, tworzymy przy okazji różnego rodzaju dodatkowe mapki. Żadna z nich nie znajdzie się w podręczniku – służą nam tylko jako pomoc w dyskusjach. Pomyślałem jednak, że częścią z nich możemy podzielić sie z Wami. Tym razem zapraszam do zapoznania się z nową mapą całego kontynentu. Jego zarys zmienił się nieznacznie w porównaniu z dotychczasowym, przemieszczeniu uległy za to góry i rzeki by lepiej dopasować się do naszej wizji.

Klikając na mapkę, otworzycie ją w większym rozmiarze.

Nowa mapka

posted March 23rd, 2009 by Ellentir

Żeby nie było, że nic nie robimy – oto nowa mapka, która powstała wczoraj. Przedstawia ten fragment krainy, który zostanie dokladniej opisany w podręczniku. Tym razem postanowiliśmy nie próbować opisać geografii całego świata (co musiałoby wyjść “po łebkach”) a raczej napisać o nim tylko kilka słów i skupić się na pewnym jego fragmencie. Oczywiście, poniższa mapka nie znajdzie się w podręczniku – to tylko projekt, który pozwoli nam pracować nad opisem okolic.

Kliknięcie na nową mapkę przeniesie Was do obrazka pełnej wielkości :-)