Dzień darmowych RPG

W ramach akcji “Dzień darmowych RPG” postanowiliśmy udostępnić Wam za darmo pełną wersję podręcznika do pierwszej edycji Poza Czasem. Mamy nadzieję, że uda Wam zebrać drużynę i przeżyć niezapomniane przygody w Tir Na Danu, albo przynajmniej, że Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, będą mieli okazję zapoznać się z podręcznikiem. :-)

Aby pobrać podręcznik w formacie PDF (plik około 31MB), kliknijcie tutaj.

Miłego czytania!

Wpis opublikowano: on Friday, June 18th, 2010 at 2:49 am and is filed under Inne. Możesz śledzić odpowiedzi na ten post korzystając z RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback z twojej strony.

34 Comments to “Dzień darmowych RPG”

 1. http://bagno.wieza.org Says:

  Dzień darmowych RPG – Poza Czasem 1ed….

  W ramach Free RPG Day 2010 wydawnictwo Menhir udostępniło wersję elektroniczną podręcznika do pierwszej edycji Poza Czasem….

 2. Seji Says:

  Dzieki! :)

 3. Nadiv Says:

  Super, dzięki! :)

 4. Pavlo Says:

  Uuu… ale wykopaliska. Miło powspominać :)

 5. Staszek Krawczyk Says:

  Ściągam,dziękuję. :-)

 6. squirel Says:

  Bardzo dziękuję. :-)
  Taka akcja to super sprawa. :]

 7. Raziel Says:

  Dzięki, wreszcie mogę poznać Poza Czasem ;)

 8. Gerod Says:

  Pozytywnie :)

 9. Aeth Says:

  I ja dziękuję! Zapowiada się bardzo ciekawa lektura :)

 10. Akashne Says:

  Jakbym trzy lata temu wiedziała.. to pewnie i tak bym swój egzemplarz kupiła ;) i nie żałuję – tak jak wciąż czekam na drugą edycję!
  ale i tak – brawo :)
  pozdrawiam

 11. Anioł Says:

  Dzięki serdeczne :)

 12. Dzień darmowych gier fabularnych 2010! Says:

  [...] Poza Czasem [...]

 13. Dzień Darmowych Gier Fabularnych | Miasto Fantastyki Says:

  [...] Obalający tradycje, oraz niszczący umysłową niewinność. Rocznik 91, zamieszkały w Tychach. Poza Czasem RPG – system rozgrywający się w Celtyckiej krainie poza [...]

 14. Mag Says:

  Przyda się jak egzemplarz papierowy zostanie wyeksploatowany do cna… a do tego nieco ułatwia prowadzienie… Dzięki

 15. Nimsarn Says:

  Ha! Nareszcie będę mógł wiedzę swą odświeżyć, po tym jak “zgubiłem” podręcznik swój ;) Dźwięki!

 16. BarrocXXX Says:

  fajnie. Mam papierową wersje ale elektroniczna też się przyda.
  Ciekawe kiedy wydawnictwo Menhir wyda inne systemy

 17. Me Says:

  A mogę się zapytać, gdzie można dostać erratę do 1 edycji?

 18. Ellentir Says:

  Erm… Gdzieś to na pewno mieliśmy… Poszukam i dam znać :-)

 19. Gerod Says:
 20. Slaine Says:

  Dziękujemy za książkę. Mam nadzieję, że wszystkie papierowe już się sprzedały; przy czym jeżeli tak się stało to i tak nie umniejsza to waszej zasługi publikacji podręcznika za darmo.

  Mam nadzieję również, że II edycja ujrzy światło dzienne.

 21. Mag Says:

  A ja z uporem maniaka będę was męczył: czy dzieje się coś nowego w sprawie PC II ed. ? A przy okazji mam sprawę do autorów, jeśli znajdziecie chwilę czasu to podrzućcie mi jakiegoś mail na mag(at)ava(dot)waw(dot)pl to wszytko wyłożę.

 22. Ellentir Says:

  PC II ed. jak najbardziej powstaje. Planowanej daty premiery (listopad 2011) na razie nie zamierzamy zmieniać. Ostatnio zaszły zresztą w koncepcji systemu dosyć rewolucyjne zmiany. Ma to związek z naszymi pracami nad Armiami Apokalipsy i efektem, jaki tam udało się nam uzyskać. Chcemy po prosty być z PC2ed zadowoleni tak bardzo jak jesteśmy z AA. Mam nadzieję, że nowe zmiany przypadną Wam do gustu.

  Napiszę o tym więcej, jednak dopiero po Falkonie. W sobotę, 13 listopada mamy tam godzinną prelekcję o drugiej edycji (bodaj o 14) i najpierw tam chcemy ogłosić co i jak. Po weekendzie poinformujemy o wszystkim na blogu.

 23. Gerod Says:

  I jak tam z tymi zmianami?

 24. Mag Says:

  No właśnie? Czy coś się dzieje? Dalej mam nadzieję załapać się do otwartych beta testów :D

 25. Ellentir Says:

  Taaaaak… Wiecie jak to jest, jak człowiek czuje, że może wszystko, a potem się okazuje, że doba ma tylko 24 godziny? Naprawdę, naprawdę się postaram w przeciągu tygodnia napisać wpis o postępach z PC2ed. Przepraszam, że jesteście tak niedoinformowani. Po prostu, gdybyśmy się skupili na prowadzeniu bloga, to musielibyśmy zapewne poświęcić na to część czasu i energii, która idzie na rozwój systemu… Mam jednak nadzieję, że sytuacja się wkrótce zmieni :-)

 26. Trip Says:

  Mam pytanie, gdzie można kupić Poza Czasem, czy jakiś sklep ma jeszcze w swojej go w swojej ofercie? Szybki research wykazał 0 (zero) wyników odpowiadających temu zagadnieniu. Interesuje mnie nowy podręcznik, nie używany z antykwariatu (choć pewnie i tak będzie musiał wystarczyć jeśli nie znajdę nówki). Z góry dziękuję za odpowiedź.

 27. Ellentir Says:

  Zasadniczo istnieją dwie opcje. Albo jesteś z Warszawy, w którym to wypadku możesz otrzymać podręcznik za darmo (wystarczy, że się z nami skontaktujesz i ustalimy szczegóły), albo jesteś z poza Warszawy, w którym to wypadku musimy narazić Cię na stratę 10zł (czyli pokryć opłaty za wysyłkę).
  Oczywiście, jeżeli nie chodzi Ci o podręcznik, a samą treść, to w tym własnie poście masz link do PDFa (piszę na wszelki wypadek). :-)

 28. Trip Says:

  Chodzi mi o podręcznik (plus treść oczywiście ;) ). Jeżeli na prawdę tak to wygląda to jestem w absolutnym szoku :) proszę więc o kontakt na mojego maila (którego Wy widzicie, inni nie widzą, a ja Waszego w ogóle nie znam). Aha z tego szoku – jestem z poza Warszawy i bardzo chętnie poniosę tę stratę.

 29. Vaulter Says:

  Jak już mówiono. Dzięki wielkie za podręcznik.

 30. Poza Czasem, czyli o Celtach w polskiej grze fabularnej | grybezprądu.pl – serwis o grach planszowych, fabularnych, karcianych, bitewnych Says:

  [...] [...]

 31. Błękitny Świt » Nadchodzą Armie Apokalipsy Says:

  [...] ;) ). Czekając na premierę AA, można się z Poza Czasem zapoznać – w 2010 roku gra została udostępniona w wersji elektronicznej z okazji Dnia Darmowych Gier [...]

 32. Błękitny Świt » Armie Apokalipsy – recenzja (część 1.) Says:

  [...] również jako Thilnen i Ellentir) ponownie udało się wyciąć mi ten sam numer, co przy okazji Poza Czasem – ich pierwszej gry, równie odległej dla mnie tematycznie. Po przeczytaniu podręcznika Armie [...]

 33. Armie Apokalipsy w druku | Gry Fabularne Says:

  [...] Twórcami gry są Katarzyna oraz Marcin Kuczyńscy, znani między innymi z wydanej w 2004 roku gry fabularnej „Poza Czasem” – obecnie dostępnej za darmo w formacie PDF. [...]

 34. Realizm w RPG | Snippets Says:

  […] z myślą o realizmie), natomiast dla fantasy niezłe jest Poza Czasem, również dostępne do pobrania za darmo jako […]

Leave a Reply


+ 9 = 18