Wieści z pola bitwy – jak tam postępy?

Myślę,  że skoro zwiększyło się już nieco grono czytelników bloga, warto co pewien czas poinformować,  jak wygląda przebieg prac nad systemem i jak samo PC2ed się rozwija.

Otóż, moi drodzy, rozwija się jakoś tak zaskakująco szybko. Co prawda, jeżeli uważnie śledzicie bloga, to zauważyliście, że ostatnio pojawia się na nim mniej postów. Jest to spowodowane prostym faktem – skupiłem się teraz przede wszystkim na napisaniu do końca tworzenia postaci, czyli tekstu znacznie obszerniejszego i bardziej skomplikowanego niż opisy plemion. Kaśka częściowo pomaga mi w pisaniu tego rozdziału (opisuje np.  plemienne zalety i wady), częściowo zaś nadal pisze opisy plemion i pewnie niedługo będziecie mieli okazję przeczytać choćby o Ragharach.

Co jeszcze? PC2ed ma już mechanikę, w tym (zazwyczaj najtrudniejszą) mechanikę walki, ma już jasno określone zasady tworzenia postaci (to, co teraz piszę, jest tylko opisowym rozwinięciem tych zasad), ma mapę świata, z pobieżnym opisem niektórych krain, ma wreszcie tego świata historię, mocno różniącą się od tej, znanej z pierwszej edycji. Uff, to chyba tyle. Nawet nieźle, nie? Tym razem prace przebiegają nieporównywalnie szybciej niż w przypadku edycji pierwszej i właściwie niedługo wypadałoby usiąść do testów, czyli… czeka Was masa grania! :-)

Trzymajcie się,

Marcin

Wpis opublikowano: on Monday, October 29th, 2007 at 2:07 pm and is filed under Inne. Możesz śledzić odpowiedzi na ten post korzystając z RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback z twojej strony.

4 Comments to “Wieści z pola bitwy – jak tam postępy?”

 1. Dorotka Says:

  No, muszę przyznać że tempo rzeczywiście macie ekspresowe :)

 2. buk Says:

  Opisy plemion mogą nawet i być, ale ja tam turlacz jestem, i chciałbym sie dowiedziec czegos o mechanice.
  Będą duże zmiany od poprzedniej edycji?
  Jeśli tak to co się zmienić ma? Choć trochę zdradźcie.
  Jeśli zaś zupełnie nowa, do do czego mniej więcej chociaż podobna jest?

 3. buk Says:

  Poza tym, kim sie będzie grać?
  Tak jak w 1 edycji. Wybrańcami bogini w pięciu różnych odmianach, czy może kimś innym?

 4. Kaśka Says:

  Nadal będziemy grać ludźmi niezwykłymi, mogą to być wybrani przez boginię, naznaczeni przez świat umarłych, związani ze światem podziemnym lub Sidhe, ale nie będzie już podziału na role społeczne. Mechanikę planujemy znacznie uprościć w porównaniu z poprzednią edycją, może niedługo uda nam się coś napisać na ten temat.

Leave a Reply


5 − = 2