Mapek ciąg dalszy

Jako, że aktualnie pracujemy nad geopolityką Tir Na Danu, tworzymy przy okazji różnego rodzaju dodatkowe mapki. Żadna z nich nie znajdzie się w podręczniku – służą nam tylko jako pomoc w dyskusjach. Pomyślałem jednak, że częścią z nich możemy podzielić sie z Wami. Tym razem zapraszam do zapoznania się z nową mapą całego kontynentu. Jego zarys zmienił się nieznacznie w porównaniu z dotychczasowym, przemieszczeniu uległy za to góry i rzeki by lepiej dopasować się do naszej wizji.

Klikając na mapkę, otworzycie ją w większym rozmiarze.

Wpis opublikowano: on Thursday, March 26th, 2009 at 3:28 pm and is filed under Poza Czasem 2ed. Możesz śledzić odpowiedzi na ten post korzystając z RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback z twojej strony.

3 Comments to “Mapek ciąg dalszy”

 1. Gerod Says:

  uważam że dokładne opisanie jednej konkretnej “dzielnicy” świata przy pozostawieniu pozostałych tylko ogólnie opisanymi jest świetnym pomysłem. Dobrze się też to wpisuje w klimat „wczesnego średniowiecza” gdzie ludzie nie znali za bardzo terenów dookoła. Jednak jestem bardzo ciekawy o jakiej skali mówimy? Jakiej mniej więcej wielkości jest ten świat oraz dokładniej opisany „obszar”?

 2. Ellentir Says:

  Wstępnie założyliśmy, że ów “obszar” (ten z mapki w poprzednim poście) to teren który goniec jest w stanie przejechać konno, (po trakcie) ze wschodu na zachód w około 4 tygodnie. Wiem, że miara “gońca” nie jest zbyt dokładna, ale tutaj wydaje się adekwatna – chodziło o to, jak szybko mogą być przekazywane informacje pomiędzy miastami, itp. Zwykli konni, którzy nie zajeżdżają koni powinny przebyć ten dystans w 6 tygodni, a piesi – w 8-10. Czyli jak ludzie z (powiedzmy) Clonard postanowią ruszyć na (powiedzmy) Ardagh, to akurat armie zbiorą wiosną, na początku lata złupią (albo i nie) wroga i może udam im sie jeszcze na zbiory wrócić.

  Mam nadzieję, że to odpowiada na twoje pytanie. :-)

 3. Gerod Says:

  W pełni.
  ( a tak po za tym – bardzo cieszy mnie że w nowej mapce południowa odnoga rzeki Meath przestała sięgać aż do oceanu ;) ( Gdyby była tak jak na mapce 1 to była by zbyt ważnym szlakiem aby nie stanowić integralnej części regionu, i szlag by trafił ideę opisania wybranej “dzielnicy” ) (wymądrzanie się mode – off )

Leave a Reply


1 + = 6