Poszukiwania grafików rozpoczęte!

Ech, to trudny moment przy tworzeniu systemu RPG. Myślę, że PC2ed jest już na takim etapie prac, że możemy zacząć rozglądać się za utalentowanymi ludźmi, którzy byliby gotowy wzbogacić go o ilustracje. Jeżeli czegoś nauczyłem się przez lata od wydania pierwszej edycji PC, to właśnie tego, że ilustratorzy nie wbogacają systemu o jakieśtam obrazki. Poprzez swoją prace stają się de facto współtwórcami systemu. Bo ludzie czytając kolejne rozdziały a potem grając sesje, zawsze będą mieli w pamięci ilustracje z podręcznika.

Poszukujemy więc ludzi, którzy choć trochę “czują” Poza Czasem i celtyckie klimaty (pamiętając jednocześnie, że świat PC2ed nie jest ortodoksyjnie celtycki) i chcieliby wziąć udział we współtworzeniu systemu RPG. Co się tyczy technik, to potrzebujemy zarówno grafik czarno-białych (przede wszystkim tusz, ale chętnie zobaczymy każdą technikę) jak i kolorowych (tu również w zasadzie dowolność technik). Zgłaszajcie się do nas na adres ellentir@interia.pl – najlepiej z linkiem do jakiejś galerii albo załączoną próbką waszej twórczości. Na pewno będziemy Was męczyli o jakiś pojedynczy rysunek ilustrujący fragment naszego tekstu, żebyśmy mogli nawzajem ocenić, czy nam ze sobą po drodze, czy podobnie czujemy estetykę, itp. Jeżeli nasza “pierwsza randka” okaże się pomyślna, to możemy zacząć myśleć o jakiejś wspólnej przyszłości :-P

No i sprawa przyziemna – pieniądze. Uczciwie piszę: nie spodziewajcie się, że za wynagrodzenia przy pracy nad PC2ed kupicie sobie jacht. Niestety współpraca z tzw. “niezależnym wydawnictwem” oznacza, że nie macie co liczyć na wysokie zarobki. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do Edycji Pierwszej, nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek miał pracować nad PC2ed zupełnie za darmo. Skoro macie być de facto współtwórcami systemu, to byłoby to raczej niestosowne, nie? Nie jestem w stanie podać żadnych konkretnych stawek, gdyż nie mam jeszcze pojęcia, kiedy wyjdzie i ile będzie kosztował podręcznik. Nie wiem też nic o jego nakładzie. Zapewne będziecie mieli możliwość otrzymania jakiegoś skromnego wynagrodzenia przed wydaniem podręcznika, albo (co pewnie będzie preferowane) pójdziemy na (moim zdaniem) bardziej uczciwy układ. Umówimy się, że w ramach wynagrodzenia za podręcznik należy się Wam X złotych od każdego sprzedanego podręcznika (w zależności od tego, jak wiele Waszych ilustracji się w nim znalazło oraz ile ostatecznie będzie kosztował). W ten sposób Wasze zyski będą bezpośrednio powiązane ze wynikami sprzedaży. Chyba uczciwe, prawda?

Dobrze, to tyle. Informacje na temat naszej propozycji możecie spokojnie przekazywać dalej. Może jakiś znajomy lubi sobie porysować? Może starszy/młodszy brat/siostra? Czekamy na zgłoszenia :-)

Wpis opublikowano: on Saturday, March 28th, 2009 at 1:03 pm and is filed under Inne. Możesz śledzić odpowiedzi na ten post korzystając z RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback z twojej strony.

Leave a Reply


7 − 2 =